- Den orla, 18. Zelenec 862 -
Na Lendoru byla tou dobou již tuhá zima. Tady na Taře se to zdálo jako výsměch. Chladen ani v nejmenším nevypadal na přicházející zimu. Svobodná města se dlouho nerozmýšlela a celý kalendář oproti Lendoru převrátila. Názvy měsíců pak skutečně označovaly odpovídající podmínky vládnoucí na Taře. A tím byl mimo jiné také učiněn pevný základ k mnoha nedorozuměním...


Aktuální termín: 24. ledna 2015
Tažení se zúčastní: Světlušák, Verča

Minulá tažení:

19. října 2013 -
Setkání s Bratrstvem Padajícího listu. Hyando a Poslání. Cesta na rozpadlou tvrz. Varebor. Sbírání informací. Plány a stmívání. Oitur a Strix na hradbách. Překažený večírek. Skřetí účast v jarlebském knížectví. Smrt je mezi námi. Tajemství Vareboru. Kdo jsou drakolidé? Někdo je tu jiný. Jaktupova zrada. Smrt nadále obchází hradby. Těžký rozbřesk. Cesta pryč. Bouře se blíží. Lesnice. Zoufalé načasování. Plán vyšel. Dva talismany získány. Hodinový azyl u Grundy. Nocování s nejistou budoucností. Ranní návrat na Varebor. Zkáza. Střetnutí s Rosignem. Třetí amulet. Jaká je vlastně cena? A jak vysoká? Cesta na sever.

-Hráli: Světlušák, Verča, Myšák a Lucina -

11. května 2013 -
Večerní plány. Sašin triumf i závazek. Hraničářská intawa. Cesta ke Dvěma Bratřím. Zkoumání prostředí. Drunkwanova kovářská a vypravěčská exhibice. Strixino válcování srdcí a zjišťování informací o tom či onom. Železná kování pro Štítov. Kdo jsou Hevreni? V hospodě U Sekyry. Nocování v Rytnově. Hrad Hlad. Cesta jde pořád dál a dál. Dramatický rybolov na břehu zátočiny. Zobochobot mořský a jeho síla. Nocování pod širým nebem (dál od vody). Jarlebské knížectví. Nevlídné přivítání. Nevlídní obchodníci. Nevlídná krajina. Plaňky a druidi. Sašina rozprava se stromy. Cesta do Švitorky. Na horké půdě. Získávání informací. Lesnice a zlikvidovaný porost starých zealnů. Starostovo bodré přivítání. Kdo je kdo. Ubytování u dobrých lidí. Všeborova přesvědčivost. Kdo je vlastně blázen? Co se dělo na pasekách. Červené a sladké a noc. Marcellova návštěva. Tomova neviditelnost. Co z toho bude. Ráno moudřejší blázna? Černá figurka. Brusinky! Pod dotěrným dozorem Urkuse mastičkáře. Hráz se provalila. Cesta na paseky. Píseň Mar'Nub. Hrob pouštního elfa. Tři kůstky chybí. Urkus v tom má prsty. Posily ze Štítova. Kamarádi a kontakty. Přituhuje. Hra o Urkusovy nervy. Urkus na pasekách. Jak zní pravda. Amulety štěstí. Spojení družiny. Nejsme tu sami.

-Hráli: Světlušák, Verča, Myšák a Lucina -

2. března 2013 -
Někdy Osud nepřeje a jde si podle svého...

3. listopadu 2012 -
Večerní záležitosti v Brodu. Přístav a kasíno. Menší výdělek a sběr informací. Nocování v civilizovaném světě je opravdu to nejlepší? Ráno v přístavu. Co je to vlastně láska? Plavba do Rilondu. Na univerzitní půdě. Telurianova vysvětlení a nabídky. Dva měsíce získávání nových zkušeností. Příprava na další dobrodružství. Obchodní záležitosti. Pronásledování. Kouzelnický triumf. Večer pro Intawu.
-Hráli: Světlušák, Verča, Myšák a Lucina -

25. srpna 2012 -
Odpočinek v náručí Chrámu. Velký sál s nedosažitelným schodištěm. Úvahy nad provazy vedoucími do hlubin. Bývalá zahrada s kamenným sluncem. Písečný červ bez života. Útok písečných pavouků. Tajné dveře. Knihovna se zbytky vědění. Důkladný průzkum. Aurionova socha. Hůl s křišťálem. Zbytky obytné místnosti. Sakristie. Skřetí a arvedanská kostra. Kaple s bruxou a orghisy. Lítý boj a dvojitá rychlost. Zlomení prokletí. Duch kněze Arverila a jeho pokání. Průzkum dalších místností s pozůstatky bojů. Stříbrný hádek na Drunkwanově zápěstí. Latríny. Zpět v sále s nedosažitelným schodištěm. Zažehnutí světelného mostu. Sestup do hlubin. Někdo tu je. Tři hole s drahými kameny hlídají pasti. Sál s teleportem. Útok hlídačů - Si'ith. Protivník nad síly všech. Vstup do teleportu. Poušť. Kamenná křižovatka v nekonečnu písku. Východ slunce před kamennou lavičkou Arvedanů. Cesta nevede nikam. Žízeň. Bloudění. Písečný elf. Záchrana v oáze. Čekání na Mak'nambu. Mimo čas a prostor. Jak'atlova přítomnost. Minulost nebo budoucnost? Snová vize. Další den. Rozhovor s Mak'nambou. Dojednáno dodání dhanghy. Mak'nambova prosba. Cesta z pouště. Pevnost Brod. Slyšení u Licie, správkyně.
-Hráli: Světlušák, Verča, Myšák a Lucina -

17. března 2012 -
- V podzemí. Chodby do nitra prastarého chrámu. Krysí stopy. Laboratoř a nález dhanghy. Krysy a vyhlídka na čerstvou stravu. Strixina lest. Boj. Slzný plyn a kouzelné brýle. Jak se stahuje krysa? Souhvězdí tygra a draka na stropech. Podivné díry ve zdech a závalech. Další krysy. Šustění v zádech. Ústup. Skarabeové. Hodně skarabeů. Oheň je záchrana. Místnost rozjímání. Aurionova socha. Tajné dveře a cesta ven ze zavaleného podzemí. Bouře stále trvá. Dlouhá chvíle. Zpět do starých chodeb. Cesta hlouběji. Tíseň a strach. Cosi je kolem. Chodba loučí. Odbočka u soch rytířů. Nález starých zbraní. Malý poklad, ale za jakou cenu? Boj s Orghisy. Byli jediní?
- Hráli: Myšák, Lucina, Světlušák, Verča -

14. ledna 2012 -
- Váhavý vstup do ruin v Prvních dunách. Kdosi je uvnitř. Opatrný průzkum prvních místností. Zchátralost a zašlá sláva. Stopy. Bouře přichází. Plížení na ochoz. Setkání s hobity. Přesvědčování. Změna situace. Lítý boj. Střelecký souboj. Získání Severní hvězdy. Erika před smrtí. Bylo to zbytečné? Drunkwanovy kouzelné brýle. Tajné dveře. Chodba se sloupovím. Zavaleni. Podzemní místnost s kamennými slunci. Zase ti netopýři. Rozhodování na rozcestí.
- Hráli: Myšák, Lucina, Světlušák, Verča, Terka, Bratřík -

6. srpna 2011 -
- Na jih. Mosty přes řeky a potoky. Setkání s cestující družinou u Železného potoka. Maják na Bílých útesech. Ráno v kruhu písku. Teorie a domněnky. Rilond. Mučanská vinárna a první obchod. Ubytování U Sekery. Návštěva lázní. Pravé a levé dveře. Tři hobiti. Shromažďování informací. Nákupní horečka. Barbarka a intawa. Otevřená dvířka klece. Je ztráta ztrátou? Na univerzitní půdě. Pozvánka na koncert. Setkání s mistrem Telurianem. Čajovna z jiného světa a An'aria. Písek ve vlasech. S'waya. V amfiteátru. Pouštní píseň. Náhlý útok a zraněná pěvkyně Mwa'anna. Roháči a umírání. Ve špitálu kněžek Panny. Průzračnější ráno. Pravda a Telurian. Rozhovor se S'wayou. Úryvek proroctví. Trpaslík a pouštní elfka. Jiskra v očích. Co znamená proroctví? Krádež v knihovně a muzeu univerzity. Na stopě tří hobitů. Plánování. Intawí večeře potají sledovaná. Rozbřesk. Cesta k Prvním dunám.
- Hráli: Myšák, Světlušák, Verča -

17. června 2011 -
- cesta vede vrchovinou dál, konečně moře!, planina na útesech, bílé plameny a smrt neznámého jezdce, uštknutí mezka, nocleh a setkání s Uglafem, vesnice Útresy, ráno, léčení mezka, seznamování se s obyvateli, Čebetka, trpasličí kalba, nikdo doma?, romantický večer na pláži, alchymistické reje u Uglafa, divoké ráno, mrtvola v moři, cosi tu nehraje, průzkum planiny na útesech, Asnarův osud, šílená Heana, tajná stezka k pláži, další vodítka, večerní slavnost Dunril, kostky jsou vrženy, Heana naslouchá, cesta na pláně a vpád do Uglafova domu, není zlato co se třpytí, zombie z podzemí, chaos, seskupení družiny, do tajného podzemí, boj s nemrtvými, Uglaf uniká, běh o život Čebetky po útesech, Heana je mrtvá, Uglaf s Čebetkou a stříbrný šíp, trefa, květiny v srdci, poslední večer a noc, rozloučení
- Hráli: Myšák, Světlušák, Verča, Bratřík (!) -

19. února 2011 -
- brána do Kwesaru, rasové problémy, chodba reliéfů, náměstí, Snoriho hospoda, obklopeni mladou horkou trpasličí krví, Drain uklidňuje situaci, jídlo, pití, minulost trpaslíků, Tomův rozhovor s kameníky, zásobování na dlouhou cestu, cesta trpasličí silnicí ke Krazu, nocování pod ruinami, průzkum ruin, útok zmutovaných netopýrů, lze použít netopýra místo pláštěnky?, trpasličí strážnice, ticho a cinkání zbraní, setkání s podivnou trpasličí skupinou, první setkání s něčím podobným skřetům, průzkum ruin, příprava na boj s usídlenými netopýry, ohnivá zeď a hejno netopýrů, Saša krvácí, průzkum druhého podzemního patra, krutá selhávka Tomova léčivého lektvaru, nocleh, zázračné Sašino vyléčení, mlhavá krajina, vyvražděná trpasličí stanice, jak hodně jsou trpaslíci tvrdohlaví?, pěst na Tomově tváři, útok pomýlených trpaslíků, přesvědčování Váliho, propuštěni a nocování, cesta ke Krazu, nocování, jak daleko ještě?, trpasličí družina, další strážnice, na dohled Krazu, mlčenlivá okna a zavřená brána.
- Hráli: Myšák, Světlušák, Verča, Lucina -

27. listopadu 2010 -
- rozkoukání ve Staré Štole. Ubytování v hostinci. Siol a Strix. Obchody a informace. Tajemství ryb z příkopu. Strixina večerní romance. Noční přepadení. Plány pronásledování. Hypnotizovaný Buklan. V Zelanských kopcích. Stopování. Podmáčené údolí. Boj s Hyassa. Rubín chybí. Noční návrat. Bdění. jednání s Buklanem. Odměna. Plán další cesty. Výprava ke Kwesaru. Šedá brázda. Na dohled hlavní brány Kwesaru.
- Hráli: Myšák, Světlušák, Verča, Lucina -

21. srpna 2010 -
- noc v tvrzi. Svítání a pohřeb Briana z Daerlenu. Plány. Návštěva Horní. Vzpomínky v kapli Mauril. Jednání u Maclaurů. Muž se železnou maskou. Večerní setkání na návsi Horní. Cesta do Tabitu. Setkání s Markusem. Výcvik a výdělek. Nový úkol. Nákupy. Střetnutí s neznámými mladíky. Kupecká výprava. Vřesové údolí a Finwalurova pohostinnost. Korské tržnice. Karavana statečných odborníků. Na hranicích Vlčích plání. Útok smečky. Smrt hejska. Stará Štola.
- Hráli: Myšák, Světlušák, Verča, Houmer -

24. dubna 2010 -
- zpět na světlo. Hustá mlha. Útok vracejících se goblinů. Modré záblesky v mlze. Nejsme sami. Setkání se strážci prokletého rubínu. Nabídka, která se neodmítá. Zindler a Vanesa odchází. Osada Strážců. Hledci. Jak se věci doopravdy mají. Hrozba temných rytířů. Co skrývá podzemí? Odpočinek. Noční volba nových hledců. Nájezd temných rytířů. Příležitost. Pasti v podzemí. Rubín a svitek. Odhalení prastarého rituálu pohlcení temnoty v Tvrzi. osada hoří. Útěk přes řeku. Zpět v hrůzném podzemí Temné tvrze. Rituál. Boj se stínovou bytostí. Život či smrt? Úspěšný rituál. Setkání s Brianem. Cesta na nádvoří. Setkání s Arem. Brianova sebevražda. Světlé zítřky? Odpočinek v lázni hradu.
- Hráli: Myšák, Lucina, Světlušák, Verča -

6. února 2010 -
- cesta z pasti. Průzkum epyr. Rozebrání zátarasu. Boj proti stráži. Chodba se sochami. Záludná past. Střetnutí se štípačem kamenů. V posvátném srdci trpasličí tvrze. Sarkofágy a kamenné slunce. Trpasličí pergamen. Osudová křižovatka. Špatný plán. Boj o život. Torwel umírá. Urtumbova kouzla. Boj s rozzuřeným fungonem. Poslední plán. Odlákávací manévr. Útok rachejtlemi. Urtumbova smrt. Vanesa zachráněna.
- Hráli: Myšák, Lucina, Světlušák, Verča, Bratřík, Tereza, Houmer -

7. března 2009 -
- průzkum netopýřího doupěte. Nalezení tajných dveří. Zpět v hlavní chodbě. Slepý, nahluchlý a starý goblin. Situace se zhoršuje. Dech plísně. Trůnní sál. Boje s gobliny na schodech. Zabití starého goblina. Dlouhé schodiště. V sále soch. Zatarasené jižní dveře. Odstranění zátarasu. Průzkum jižní místnosti. Odhaleni. Zapření vchodu a boj s krysami. Zdrcující smrt Alexandry. Dělení majetku. Nález snad zachovalých rachejtlí. Místnosti se šachtami. Kolejiště. Sklad. Nález lintirového ingotu. Slévárna. Útok Epyr ze šachet pecí. Vítězství. Není cesty ven. Odpočinek v překladišti.
- Hráli: Myšák, Lucina, Světlušák, Verča, Bratřík, Houmer -

13. prosince 2008 - probuzení. Cesta k Horní. Útok vesničanů na osadu Maclaurů. Příchod goblinů a únos Vanesy. Boj. Objevení Urtumby a smrt Achryna. Vyvolání Brúnaka. Marná snaha zachránit Vanesu. Rozdělení úloh. Prohledání Achrynova domu. Velká porada - Maclaurové, Piack a další. Plán na záchranu Vanesy z Urtumbova zajetí. Noc. cesta ke gobliní věži. Stará trpasličí pevnost a podzemí. Boje s gobliny. Nález neobvyklých dýk. Útok ze zálohy. Napadení netopýry.
- Hráli: Myšák, Lucina, Světlušák, Verča -

27. září 2008 - chvíle napětí. Seznámení s Torwelem. Průzkum sálů smrti. Průchod měňavce do přírodní úrovně. Vítězství. Napadení zmutovanými netopýry. Strix bojuje o život. Další postup. Aréna v podzemí. Útok Egarta na Jarka. V objetí temnoty. Erika útočí na Alexandru. Útěk po schodišti. V doupěti Zla. CHodba se zeleným světlem. Cesta dál. Spěšný průzkum. Sál s tajemnými prsteny. Tor podlehl pasti - prsteny nejdou sundat. Tomova pomoc svěcenou vodou. V místnosti s vodopádem. Útok obřích vážek. Jark pije temnou vodu. Sál s temným jezírkem. Síň hádanek. Zachráněni. Odpočinek u řeky.
- Hráli: Bratřík, Terka, Myšák, Lucina, Verča, Světlušák, Houmer -

17. května 2008 - uvnitř Černé tvrze. Tísnivá a podivná atmosféra. Kovář Ares je jiný. Kovářovo varování. Kdosi v černé zbroji na hradbách. Čekání na audienci. Vše je hlídané. Audience u Briana z Daerlenu. Něco není v pořádku. Přijetí nabídky k přenocování. Hledání cesty ven z vlastní komnaty. Tomův průzkum latrín a lázně. Aresova lest a návštěva dobrodruhů. Vyprávění o postupném příchodu tmy do srdcí obyvatel tvrze. Informace o podzemí a Brianových lidských obětech. V ohrožení života. Riskantní útěk do podzemí. Průzkum skladiště. Nástrahy únikové cesty. Dveře s pastí. Chodba plamenů. Zával - cesta dál nevede. Návrat. Obětní místnost. Cesta dál je zamčená. Nález otevíracích klíčů a rozluštění rébusu. Útěk na poslední chvíli. Zpět již cesta nevede. Zavřeni v hlubokém podzemí. Pominutí smyslů a prokletí černého kamene. Obří netopýr. Místnost s temnou nádrží. Pohřební síň a téměř beznadějný boj s Měňavcem.
- Hráli: Myšák, Lucina, Světlušák, Verča -

5. ledna 2008 - průzkum věže v Tabitských vřesovištích. Přepadení, boj a odhalení larev a zámotků Zelenky blanokřídlé. Likvidace larev a zámotků, Zelenka prchá portálem do neznáma. Průzkum věže. Objeveni dva věznění orlí poutníci. Náhlý útok Zelenky a smrt jednoho z poutníků. Záchrana zbývajícího. Zpět v Tabitu. Audience u starosty. Výcvik. Marcusova žádost o pomoc. Setkání s Marcusem. Problémy ve vesnici Horní tabitských vrších. Podivnosti kolem Černé tvrze a Briana z Daerlenu. Přijmutí žádosti. Hrůzná cesta do vesnice Horní. Střetnutí s gobliny. Nocování ve dne. Černí rytíři a vražda vesničana. Nevlídné přijetí v Horní - Piack. Nocování u Achryna kněze. Maclaurové. Černí jezdci již jednou útočili. Napjaté vztahy v Horní. Stopování goblinů se stopařem. Přiznání a určení gobliní tvrze. Návrat. Bouřlivé setkání davu na návsi. Maclaurové s gobliny nepomůžou. Zindler vyrazí s družinou následujícího dne. Cesta k Černé tvrzi.
- Hráli: Světlušák, Verča, Terka, Myšák, Lucina -

27. ledna 2007 - Birkan zachráněn. Odchod z Albirea do Tabitu na Markusovu žádost. Zrada v řadách Orlích poutníků, ohrožení životů hlídek Orlích poutníků v tabitských vřesovištích. Cesta přes tabitský les. Tabit. Návštěva osamělé hospody U opuštěné vdovy na kraji vřesovišť. Pátrání ve vřesovištích. Setkání s čarodějnicí. Zelenka blanokřídlá. Útok na tvrz zrádců.
- Hráli: Bratřík, Tereza, Světlušák -

2. prosince 2006 - odhalování Birkanovy totožnosti. Kdo je Šakal? Birkan seznámen s pravdivou situací. Kdosi družinu sleduje - varování na šípu: zbývající čas na vraždu Birkana - 4 dny. Pravda o Birkanovi. Záchranná akce. Obklíčeni. Boje v Birkanově domě. Schováni ve stájích.
- Hráli: Myšák, Lucina, Světlušák, Bratřík, Terka -

14. ledna 2006 - v albirejských stokách. Zelené hleny. Třetí strážce mrtev. Slimáci. Na molech odkalovací nádrže. Krakatice. Vyčištění odtoku z nádrže. Čtvrtý strážce nalezen mrtvý. Mříž do neznáma. Cesta nekončícím hliněným tunelem. Opět slimáci. Záchrana tuhnoucího Drunkwana. Čerpací kolo - poslední pohřešovaný strážce mrtev. Kanalizační systém opět zprovozněn. Ohnivá Faeronova socha a sežehlý Drunkwan. Na čerstvém vzduchu. Nedorozumění s Markusem kvůli prstenu Zylových agentů. Na ostří nože a šípu kuše. Vysvětlení. Výcvik na II. úroveň. Šakal a nabídka na vraždu. Přijmuto Drunkwanem. Shromažďování informací. Albireo proti Novému Amiru - Svobodná města proti Almendoru. Návštěva paláce Lorda Firuna.
- Hráli: Myšák, Lucina, Světlušák, Verča, Bratřík, Terka -

15. října 2005 ...Materiály vychází v základu z modulu Asterion pro dračí doupě autorů Jiřího Buchty, Vladislava Čecha, Karla Makovského, Martina Bláhy a dalších. Přímé události, konkrétní lokace nezahrnuté do zveřejněných map autorů a část postav jsou vlastním výtvorem.
- Kontakt: webmaster@usvitdobrodruhu.cz -
Další informace o obecném světě Asterionu na: www.asterionrpg.cz
Aktualizováno: 10. ledna 2015
- Johan Jan Veverka 2007 -